Sıkca Sorulanlar

Kombi devreye girmiyorsa sebebi nedir?

Hava prostatı takılı kalması, veya arızaları meydana gelmiş olabilir, Ntc ısı sensör arızaları belirmiş olabilir, Kombi hiç devreye girmiyorsa anakartta sorun olabilir. Bu durumda ekiplerimiz anakart onarımı ya da anakart değişimi yapabilir.

Kombi çalışmıyor ne yapmalıyım?

Kombi çalışmıyor ise, teknik servis çağırmadan önce su basıncı, elektrik ve gaz vanası kontrolleri yapılmalı, arıza olasılığı gözlenmelidir. Kombiler su, gaz ve elektrik sistemlerinin birlikte çalıştıkları karmaşık aletlerdir. Soğuk kış aylarında ortamın ısıtılmasını sağlar ve ayrıca ortama sıcak su temin ederler.

Kombinin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız?

Kombinin LCD Ekranında Kalorifer sembolü ve Çeşme sembolü bulunuyorsa kombi cihazınız her 2 konumda çalışacaktır. Bu durumda Kombi Kış Modun’da demektir. Kombinin LCD Ekranında Petek sembolü üstü çizili durumdaysa ve yalnızca musluk sembolü bulunuyorsa ise Kombi Yaz konumunda demektir ve sıcak su için çalışır

Çalışan kombi neden durur?

Peki, kombi çalışırken neden durur? Öncelikle iyonizasyon elektrodunun alev görmemesi durumunda kombi çalışır ve kısa süre içinde durur. Yine oksitlenme meydana gelmesi veya kombinin anakartında arızalanma olması kombinin çalıştığı esnada birden durmasına neden olur.